Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w PBP

Data: 23.04.2024 r., godz. 14.50    56
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia zaprosiliśmy do biblioteki uczniów klasy IV b ze szkoły podstawowej nr 12 w Otwocku wraz z Wychowawcą Panią Eweliną Wiącek na pogadankę oraz warsztaty praktyczne dotyczące naszej planety.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia zaprosiliśmy do biblioteki  uczniów klasy IV b ze szkoły podstawowej nr 12 w Otwocku wraz z Wychowawcą Panią Eweliną Wiącek na pogadankę oraz warsztaty praktyczne dotyczące naszej planety.

Obchody Międzynarodowego  Dnia  Ziemi  to świetna okazja do podnoszenia świadomości ekologicznej wśród dzieci. Przeprowadzone  zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy ekologicznej, a także kształtowanie postawy proekologicznej. Podczas spotkania wykorzystaliśmy między innymi pozycje książkowe z naszego księgozbioru takie jak : „Co zrobić z tą chmurą smogu „ ,  „Co dzieje się z pogodą”, „ Inteligencja ekologiczna” i inne bardzo interesujące publikacje. Uczniowie wykazali się zainteresowaniem tematem, aktywnie uczestniczyli w zajęciach,  a podczas praktycznych warsztatów wykonali w grupach plakaty mówiące o istotnych problemach dotyczących naszej planety. Na zakończenie koordynatorzy otrzymali książki : „ Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli”, pokazujące dobre praktyki promowane przez ekologów, które uczą reagować na trucie środowiska naturalnego i mogą być wykorzystane do zajęć szkolnych.

1713792994480.jpg (2.98 MB)1713856109669.jpg (2.85 MB)1713856109702.jpg (3.42 MB)