Zajęcia biblioterapeutyczne w PBP - podróż do świata emocji

Data: 18.10.2023 r., godz. 09.42    199
W PBP odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla trzech klas szkoły podstawowej Nr 3 w Otwocku, przybyłych do nas wraz z Nauczycielkami, Paniami : Beatą Doroz - Stachniak, Karoliną Styburską, Kamilą Jakubowską oraz Iwoną Zdolińską.

W PBP odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla  trzech klas szkoły podstawowej Nr 3 w Otwocku, przybyłych do nas wraz z Nauczycielkami, Paniami : Beatą Doroz - Stachniak, Karoliną Styburską, Kamilą Jakubowską oraz Iwoną Zdolińską.

Uczniowie w wieku wczesnoszkolnym są pełni uczuć i emocji.  Emocje odgrywają zasadniczą rolę w życiu każdego człowieka - zarówno dzieci jak i dorosłych. Bardzo istotnym elementem jest również to, abyśmy nauczyli się kontrolować swoje emocje, co nie jest sprawą łatwą.

Po krótkiej rozmowie z uczniami na temat emocji oraz wysłuchaniu fragmentów książek dzieci określały swoje emocje.  Inspiracją do przeprowadzenia naszych zajęć stały się następujące  książki :

Książka wybitnej włoskiej ilustratorki Bimby Landmann „Mapy moich emocji”, która zabrała uczniów w podróż przez krainy różnych emocji. Ponieważ emocje mijają i zmieniają się, podróż nasza obfitowała w przygody i zwroty akcji.  Oglądając kolejne lądy, uczestnicy warsztatów uczyli się rozpoznawać i nazywać emocje. Ta oryginalna, poruszająca pozycja książkowa  była wspaniałym pretekstem do rozmów o tym, co czują i o tym, dokąd prowadzą  uczucia.

W przeprowadzonych zajęciach warsztatowych wykorzystano również publikacje „Kolorowy Potwór” Anny LIenas, oraz „Uczucia Alicji czyli jak lepiej poznać siebie” autorstwa Ewy Woydyłło, Marii Mazurek, Marcina Wierzchowskiego.  Te i inne pozycje książkowe gwarantujące podróż po świecie emocji dostępne są do wypożyczenia w naszej placówce.

IMG_20231011_122904.jpg (1.90 MB)IMG_20231009_104121_1.jpg (1.89 MB)zaj.jpg (3.88 MB)