Jesteś tutaj:

Hoe Hoe Merry Christmas!

Data: 07.12.2022 r., godz. 15.17    311
Tydzień Mikołajkowy trwa w najlepsze w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku. Z okazji Dnia Świętego Mikołaja 7.12.2022 r. odbyły się zajęcia dla uczniów klasy 2 i 3 z ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 2 w Otwocku. Uczniowie zwiedzali naszą bibliotekę z ogromnym zainteresowaniem, zadając przy tym wiele ciekawych pytań dotyczących funkcjonowania biblioteki.

Tydzień Mikołajkowy trwa w najlepsze w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku. Z okazji Dnia Świętego Mikołaja 7.12.2022 r. odbyły się zajęcia  dla uczniów klasy 2 i 3 z ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 2 w Otwocku. Uczniowie zwiedzali naszą bibliotekę z ogromnym zainteresowaniem, zadając przy tym wiele ciekawych pytań dotyczących funkcjonowania biblioteki. Podczas zajęć dzieci wysłuchały rymowanej historii o Świętach Bożego Narodzenia oraz radosną bajkę “Święta Misia Tulisia”. Przeczytane teksty stanowiły świetną bazę do rozmowy o tradycjach bożonarodzeniowych. 
Wzorując się na Misiu Tulisiu dzieci obiecały odbarować najbliższych świątecznym przytulakiem.
Miliony dzieci kochają brodatego staruszka przynoszącego prezenty w wielkim czerwonym worku, niewątpliwie każde dziecko chciałoby spotkać Mikołaja osobiście. Niestety nikt nie miał jeszcze okazji zobaczyć się ze św. Mikołajem. By choć w małym stopniu zaspokoić tęsknotę za Mikołajem, nasi mali goście  stworzyli świąteczną dekorację z jego wizerunkiem i tym sposobem Mikołaj zatrzyma się u każdego dziecka na dłużej. 
Święta to czas dawania nie tylko prezentów,ale też dzielenie się dobrym słowem. Czasami dwa miłe slowa wystarczą by sprawić komuś ogromną radość. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku wsparła akcję organizowaną przez Fundację Kagadi Home i przesłała filmik, na którym w dwóch prostych słowach “Merry Christmas” uczniowie złożyli podopiecznym fundacji życzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom oraz paniom nauczycielkom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 2 w Otwocku za mile spędzony czas w mikołajkowym nastroju. 


1.jpg (33 KB)2.jpg (46 KB)3.jpg (67 KB)4.jpg (34 KB)