Jesteś tutaj:

Weekend Seniora z kulturą w PBP

Data: 11.10.2022 r., godz. 13.26    374
„Weekend Seniora z kulturą” to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcanie Seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

„Weekend Seniora z kulturą” to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcanie Seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Dzięki akcji Seniorzy mają okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Nasza placówka nie po raz pierwszy przyłączyła się do akcji zapraszając Seniorów Powiatu Otwockiego. Tegoroczna oferta jest wyjątkowo atrakcyjna. Otrzymaliśmy dofinansowanie z M K i DN w ramach projektu ”Patrzeć inaczej widzieć więcej” - Maria Grzegorzewska patronem roku 2022. 


Rok ten nie został wybrany przypadkowo, w tym roku mija dokładnie sto lat od utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej przez Marię Grzegorzewską i uznaną przez nią samą za najważniejsze dzieło jej życia. 


Zaproponowaliśmy dla Seniorów z Powiatu Otwockiego  prezentację Barwy Jesieni Powiatu Otwockiego oraz prezentację o Patronce Roku 2022 Marii Grzegorzewskiej, znanej pedagog, twórczyni pedagogiki specjalnej. Zorganizowany był też dla Seniorów konkurs  sprawdzający wiedzę o Marii Grzegorzewskiej z nagrodami, które za poprawne odpowiedzi rozdawała uczestnikom Pani Anna Bielicka, Dyrektor PBP. 


Wydarzenie ubarwiły wokalnie : Pani Krystyna Obara - Morawska  oraz  Pani Bogumiła Araszkiewicz, lokalne poetki. Panie rozbawiły towarzystwo senioralne. Wykonany piękne, znane, ponadczasowe piosenki przy akompaniamencie Pana Kazimierza Główki.


Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka, poczęstunek zorganizowany przez PBP oraz pyszne wypieki sponsorowane przez Panią Reginę Oskrobę z Piekarni Wanda. To nie koniec atrakcji, zaplanowaliśmy dla słuchaczy UTW z Otwocka wycieczkę do Muzeum Marii Grzegorzewskiej, mieszczącego się przy Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Maria Grzegorzewska jako  założycielka i jej wieloletni dyrektor, doczekała się muzeum na swoją cześć. 


Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które relacjonują przebieg wydarzenia na naszej stronie internetowej.


1.jpg (82 KB)2.jpg (23 KB)3.jpg (72 KB)4.jpg (36 KB)5.jpg (32 KB)6.jpg (41 KB)7.jpg (37 KB)8.jpg (38 KB)9.jpg (39 KB)10.jpg (50 KB)