Spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych w Zagórzu

Data: 21.01.2016 r., godz. 12.00    992
Lekcja biblioteczna.
Dzisiaj młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Zagórzu obejrzała trzy bieżące wystawy biblioteki: świąteczne prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Celestynowie, „Collodi i jego Pinokio” oraz "MUNDUR POLSKI 1797–1815" - wystawa malarza batalisty Ryszarda Morawskiego (zestaw kart pocztowych wydanych przez Wydawnictwo Karabela) przygotowana przez Oddział PTTK w Otwocku.
Młodzież po raz pierwszy odwiedziła naszą placówkę. Wcześniej zapoznaliśmy uczniów z regulaminem i księgozbiorem biblioteki pod kątem zainteresowań i lektur młodzieży ponadgimnazjalnej.
Wystawa o Collodim stała się okazją do dyskusji na temat naszych ulubionych lektur i filmów dziecięcych. Wśród wymienionych znalazły się m.inn. Smerfy, Tajemniczy ogród, Opowieść wigilijna oraz Ferdynand Wspaniały, Serce i Listonosz Pat.
Zachęcamy do częstszego odwiedzania biblioteki.