Spotkanie środowiska Bibliotekarskiego Bibliotek Publicznych Powiatu Otwockiego z Wójtem Gminy Wiązowna

Data: 22.06.2021 r., godz. 12.56    654
17 czerwca w jednej z filii Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna, w Gliniance odbyło się spotkanie środowiska bibliotekarskiego z władzami gminnymi.
Spotkanie było formą podziękowania za współorganizację Powiatowego Rajdu Rowerowego "Odjazdowy Czytelnik" na terenie Gminy Wiązowna.
Wójt Gminy Wiązowna, Pan Janusz Budny docenił zaangażowanie Bibliotek Powiatu Otwockiego, które przygotowały atrakcyjne stoiska podczas Rajdu Rowerowego organizowanego na terenie gminy Wiązowna, osobiście dziękując za współpracę w ramach tego wydarzenia .
Podziękowania przekazała organizator wydarzenia Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązownie, Pani Marzenna Kopka oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, Pani Anna Bielicka.
Następnie Gospodarze zaprosili Gości na słodki poczęstunek, przy którym omawiano bieżącą sytuację w środowisku bibliotekarskim. Po zakończeniu spotkania zwiedziliśmy miejscowy, zabytkowy kościół w Parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Gliniance. Kościół został zbudowany w 1763 r. Po wnętrzach Kościoła oprowadził nas Proboszcz Parafii, Ksiądz Piotr Błażejczyk, przedstawiając interesującą jego historię.

PBP