Spotkanie z poetką Panią Joanną Kożan-Łazor

Data: 16.09.2020 r., godz. 14.35    796
15 września w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku odbyło się spotkanie promujące nowy tomik wierszy pt.: „Dzień za Dniem” naszej otwockiej poetki Pani Joanny Kożan-Łazor. Wydarzenie odbyło się w ogrodzie biblioteki. Dopisała słoneczna pogoda i wspaniała atmosfera. Dyrektor PBP, Pani Anna Bielicka przywitała gości wierszem zatytułowanym „Zasady ortografii”. Następnie Pani Joanna mówiła o poezji polegającej na równowadze uczuć i intelektu. Przytoczone zostały również słowa księdza Józefa Tischnera, o tym, że mowa to dom bycia, a stróżami domostwa są myśliciele i poeci.
Autorka wprowadziła uczestników w historię powstania każdego z jej tomików. Obecny został podzielony na dwie części, jedna zawiera wiersze dawne, a druga niedawne. Nasza otwocka poetka osobiście odczytała kilka swoich utworów.
Na zakończenie Pani dyrektor PBP, Pani Anna Bielicka wręczyła poetce piękne słoneczniki. Spotkanie zdaniem publiczności należało do wyjątkowo udanych.

M.D.