Z miłości do poezji

Data: 19.02.2020 r., godz. 15.13    1057
„Z miłości do poezji” - pod takim tytułem Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała 14 lutego w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury wieczór dla seniorów z gmin Powiatu Otwockiego.
Swoje wiersze prezentowały cztery poetki: Bogumiła Araszkiewicz z Kołbieli, Joanna Kożan-Łazor z Otwocka, Anna Mikos z Karczewa i Krystyna Obara-Morawska ze Starej Wsi. Miała jeszcze zaprezentować swoje wiersze Maria Kościuszko, ale niestety zachorowała, więc jej utwory odczytały obecne autorki oraz Dyrektor PBP.
Prezentacja wierszy, głównie o miłości, ozdabiana była muzycznymi przerwami, podczas których znane przeboje dawnych lat śpiewały na zmianę Bogumiła Araszkiewicz i Krystyna Obara-Morawska do akompaniamentu, gitary Janusza Hajdackiego i akordeonu Kazimierza Główki. Dobór repertuaru przypadł uczestnikom do gustu i śpiewali razem z prowadzącymi.
Zorganizowany był też dla seniorów konkurs z nagrodami. Ochotnicy z sali losowali pytania, na które odpowiadali, co publiczność nagradzała śmiechem i oklaskami.
Miłą niespodzianką od PBP, był tomik wierszy prezentowanych tego dnia przez uczestniczki.
Podziękowaniom towarzyszyły kwiaty, dyplomy, a nawet wiersz okolicznościowy napisany przez Prezes „Klubu Seniora” w Kołbieli – Panią Bogumiłę Araszkiewicz.
Po wyjściu z sali widowiskowej na wszystkich czekała słodka niespodzianka. W sali lustrzanej przygotowany był poczęstunek z ciast, ciasteczek, pączków – dar Reginy Oskroby z Piekarni „Wanda”. Zrobiło się smacznie i słodko.