Uroczyste otwarcie wystawy o Władysławie Stanisławie Reymoncie

Data: 05.10.2016 r., godz. 12.00    895
4 października w związku z obchodami 100-lecia Miasta Otwocka oraz w ramach Projektu Powiat Otwocki - stolica Kultury Mazowsza
zainaugurowaliśmy nową wystawę poświęconą temu znanemu pisarzowi i nobliście.

Wystawa zawiera zdjęcia odnoszące się do życia i twórczości Reymonta, a także ekranizacji i przedstawień teatralnych na podstawie jego powieści.
Ciekawą prezentację i prelekcję przygotowała i wygłosiła dyrektor biblioteki, Ewa Koc.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Aneta Bartnicka – członek Zarządu Powiatu, dyrektorzy bibliotek gminnych, przedstawiciel Biura Promocji Powiatu, bibliotekarze szkolni wraz z uczniami klasy III d Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku (Nukleonik) oraz uczniowie klasy II E z Gimnazjum nr 3 w Otwocku wraz z opiekunami.

Przy okazji, w oczekiwaniu na wybranie tegorocznego noblisty w dziedzinie literatury przygotowałyśmy wystawę dzieł dostępnych w naszych zbiorach współczesnych pisarzy i poetów - laureatów tej prestiżowej nagrody.

Wszystkim dziękujemy za przybycie.