Noc Świętojańska w bibliotece

Data: 22.06.2016 r., godz. 12.00    1087
Poszukiwanie Kwiatu Paproci.
Czerwiec to czarodziej, znalazł o północy - to co w baśniach kwitnie raz w roku: Kwiat Paproci". (Ewa Szelburg-Zarembina)

I znów wzorem ubiegłych lat zaprosiliśmy dzieci na zajęcia literackie związane ze zwyczajem Nocy Świętojańskiej, tym razem dwie grupy
z Przedszkola Samorządowego w Celestynowie.
Przy ciepłej, słonecznej pogodzie przedszkolaki szukały na terenie Powiatowej Biblioteki Publicznej czarodziejskiego Kwiatu Paproci.
Z zainteresowaniem wysłuchały też legendy zatytułowanej "Kwiat Paproci" i z dużą aktywnością odpowiadały na zagadki dotyczące zawodów związanych z książką, takich jak: pisarz, autor, ilustrator i wydawca.
Przeprowadzone zajęcia miały na celu kształtowanie wiedzy o tradycjach i zwyczajach oraz wyrabianie nawyku czytania u najmłodszych.
Życzymy, aby odnaleziony Kwiat Paproci przyniósł szczęście, powodzenie i sukcesy zarówno Paniom, jak i Przedszkolakom.