Jesteś tutaj:

Mikołajkowe warsztaty w PBP

Data: 07.12.2022 r., godz. 12.20    319
Tradycją stały się już w naszej bibliotece Mikołajkowe spotkania dla najmłodszych. Czas przedświąteczny wypełniamy przygotowaniami do Bożego Narodzenia. To wspaniała okazja do rozmowy z dziećmi na temat obyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia

Tradycją stały się już w naszej bibliotece Mikołajkowe spotkania dla najmłodszych. Czas przedświąteczny wypełniamy przygotowaniami do Bożego Narodzenia. To wspaniała okazja do rozmowy z dziećmi na temat obyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. 


Na Mikołajkowe warsztaty do biblioteki zaprosiliśmy tym razem dzieci z Przedszkola „Sówka Mądra Główka”.


Przedszkolaki  zaprojektowali i wykonali kartki świąteczne związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. W miłej, świątecznej atmosferze powstawały piękne kartki świąteczne. Zorganizowane warsztaty miały na celu kształcenie umiejętności, koncentracji, planowania oraz kreatywności. Cieszymy się, że zajęcia przypadły do gustu zaproszonym Gościom. Przedszkolaki z wielkim zapałem wykonały świąteczne kartki, które miały być przeznaczone dla osób samotnie spędzających święta. Nawiązaliśmy w ten sposób do wspaniałej  książki ukazującej niezwykłą historię związaną ze świętami „Wigilia Małgorzaty” Wydawnictwa Dwie siostry.


Oprócz zajęć praktycznych przedszkolaki wysłuchały czytanej im książki,  wprowadzającej w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, zatytułowanej „Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy” autorstwa Corderoy Tracey, Neal Tony. Jest to cudowna świąteczna opowieść o radości płynącej z niespodzianek.


Mikołajkowe spotkanie przybliżyło przedszkolakom tradycje Świąt Bożego Narodzenia, a na zakończenie niespodzianka, Mikołaj rozdawał prezenty t.j. Dyrektor biblioteki Anna Bielicka wręczyła niespodzianki wszystkim dzieciom.


Zachęcamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie internetowej i oczywiście zapraszamy do biblioteki po książki, te magiczne, świąteczne i nie tylko :).


1.jpg (50 KB)2.jpg (66 KB)3.jpg (40 KB)