Z BIBLIOTERAPIĄ w POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ ZA PAN BRAT

Data: 15.11.2022 r., godz. 14.43    353
14 listopada obchodzimy „Dzień Biblioterapii” święto to ustanowiono w rocznicę zarejestrowania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Biblioterapia stanowi popularną formę pomocy terapeutycznej zwłaszcza dzieciom i młodzieży.

W  Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku odbywają się cyklicznie warsztaty biblioterapeutyczne z grupami przedszkolnymi. Biblioterapia stanowi element naszej działalności, stanowi wkład w emocjonalny rozwój dzieci. Wzmacniania poczucie własnej wartości, radzenia sobie z lękami, stresem, agresją.

Nasza placówka jest również organizatorem szkoleń biblioterapeutycznych dla Bibliotekarzy Bibliotek Powiatu Otwockiego, prowadzących przez wysokiej klasy specjalistę w dziedzinie biblioterapii Panią dr Wanda Matras - Mastalerz. Uczymy się więc od najlepszych. Celem naszych szkoleń biblioterapeutycznych jest poszerzanie wiedzy bibliotekarzy oraz zdobywanie nowych umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań i warsztatów. Tematem przewodnim w szkoleniach z biblioterapii jest zawsze książka. Liczymy, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkoleń zostaną wykorzystane w codziennej pracy i między innymi uda się wdrożyć terapię przez książkę  w placówkach  bibliotecznych Powiatu Otwockiego.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich przeprowadzonych  warsztatów biblioterapeutycznych, które odbyły się  9 listopada w PBP, a uczestniczącą w nich grupą były przedszkolaki z zerówki  z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Otwocku wraz z Opiekunami, oraz zdjęcia ze szkoleń Bibliotekarzy Powiatu Otwockiego organizowanych w PMDK w Otwocku.

1.jpg (41 KB)2.jpg (44 KB)3.jpg (37 KB)4.jpg (47 KB)5.jpg (35 KB)6.jpg (49 KB)7.jpg (36 KB)8.jpg (41 KB)