W Pacanowie kozy kują

Data: 25.10.2022 r., godz. 14.38    376
Lubiany i znany ze swoich przygód Koziołek Matołek swoje 90 urodziny świetował z klasą 2b (bystrzaków ;) ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Przed rozpoczęciem lekcji o odważnym i wesołym Koziołku Matołku, uczniowie zwiedzili naszą bibliotekę i z ciekawością zadawali pytania dotyczące księgozbioru dziecięcego.  Na spotkaniu pracownik biblioteki przybliżył sylwetkę Koziołka Matołka z wykorzystaniem zdjęć, wierszyka o Pacanowie i książek Kornela Makuszyńskiego.  Uczniowie dowiedzieli się gdzie leży Pacanów i z czego słynie oraz na czym polega praca kowala. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć zagadek, które dzieci uwielbiają. Bystrzaki z 2b świetnie poradzili sobie z każdym pytaniem. Na zakończenie dzieci chwyciły za kredki i pokorowały obrazki z Koziołkiem Matołkiem. Serdecznie dziękujemy klasie 2b oraz paniom nauczycielkom za obecność oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach.

1.jpg (69 KB)2.jpg (63 KB)