Jesteś tutaj:

„PODRÓŻ PO EMOCJACH” zajęcia dla przedszkolaków w PBP

Data: 21.10.2022 r., godz. 10.09    378
19 października odbyły się w PBP zajęcia z biblioterapii dla grupy dzieci z Przedszkola „Sówka Mądra Główka”. Przedszkolaki z pobliskich przedszkoli są zapraszani cyklicznie do naszej placówki na różnego rodzaju wydarzenia, w tym warsztaty.

19 października odbyły się w PBP  zajęcia z biblioterapii dla grupy dzieci z  Przedszkola „Sówka Mądra Główka”. Przedszkolaki z pobliskich przedszkoli są zapraszani  cyklicznie do naszej placówki na różnego rodzaju wydarzenia, w tym warsztaty.


Tym razem zaprosiliśmy na warsztat zatytułowany „Podróż po emocjach”” poświęcony  rozpoznawaniu emocji poprzez zabawę edukacyjną oraz zajęcia praktyczne. 


Przygotowując zajęcia o emocjach dla dzieci,  skupiliśmy się  się na czterech obszarach: rozpoznawaniu emocji u siebie, radzeniu sobie z własnymi emocjami, rozpoznawaniu emocji u innych oraz konstruktywnych sposobach radzenia sobie z ich emocjami. Zaproszone przez nas dzieci, 5 - 6 latki były bardzo zaangażowane i skoncentrowane na zajęciach. Nie trudno było też zauważyć, że kochają książki. Publikacje książkowe z naszego dziecięcego księgozbioru bardzo przypadły przedszkolakom do gustu.


 Podróż po świecie emocji i uczuciach zagwarantowały nam między innymi dostępne w naszej placówce  najnowsze książki o emocjach.


 Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie maluchy otrzymały za wspaniałą pracę nagrodę - słodkości. Dziękujemy też Paniom za aktywność. 


 Celem zajęć było rozwijanie kompetencji emocjonalnych dzieci. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.


1.jpg (69 KB)2.jpg (66 KB)3.jpg (64 KB)4.jpg (57 KB)5.jpg (45 KB)


6.jpg (42 KB)7.jpg (46 KB)8.jpg (44 KB)