Jesteś tutaj:

Nowości z działu psychologiczno - pedagogicznego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 20.09.2022 r., godz. 15.28    402
Miłośników książek psychologicznych oraz osoby uczące się i podnoszące kwalifikacje zawodowe korzystające z naszego księgozbioru pedagogiczno - psychologicznego z przyjemnością informujemy, że zakupiliśmy do naszej placówki nowości.

Miłośników książek psychologicznych oraz osoby uczące się i podnoszące  kwalifikacje zawodowe korzystające z naszego księgozbioru pedagogiczno - psychologicznego z przyjemnością informujemy, że zakupiliśmy do naszej placówki nowości. Książki poruszają ważne zagadnienia dotyczące między innymi  diagnozowania i wspomagania rozwoju małego dziecka, autyzmu, psychologii rozwojowej, leworęczności oraz  integracji sensorycznej.


Wśród zakupionych książek znalazły się między innymi podręczniki terapeutyczne dotyczące terapii rodzin. Dla zainteresowanych polecamy pozycję o wykorzystaniu neuronauki w psychoterapii „Neuronauka w psychoterapeutycznym procesie zmiany”. Autor John B. Arden  łączy neuronaukę z psychoterapią, psychologią rozwojową oraz badaniami nad pamięcią. To doskonała pozycja do zastosowania w praktyce.


Zakupiona literatura doskonale sprawdzi się jako praktyczne poradniki zarówno dla terapeutów, opiekunów, jak i rodziców. Może, także posłużyć do pogłębienia wiedzy studiującym i podnoszącym kwalifikacje nauczycielom, oraz wszystkim czytelnikom zainteresowanym tematem. Świetnie nadają się do pracy profilaktyczno-psychologicznej, stanowi wartościowe publikacje dla praktyki pedagogicznej.


Nowości wkrótce będą dostępne dla Czytelników.


Serdecznie zapraszamy !


1.jpg (58 KB)2.jpg (57 KB)


3.jpg (71 KB)