Jesteś tutaj:

Podsumowanie konferencji szkoleniowo-integracyjnej „Literatura w procesie wspierania rozwoju, aktywizacji i integracji społecznej”

Data: 27.06.2022 r., godz. 13.33    532
W dniu 24 czerwca 2022r., odbyło się podsumowanie 3 dniowej konferencji szkoleniowo-integracyjnej pt. „Literatura w procesie wspierania rozwoju, aktywizacji i integracji społecznej”, dla Bibliotekarzy z terenu Powiatu Otwockiego, która odbyła się w dniach 11-13 maja 2022r. w Krakowie.

W dniu 24 czerwca 2022r., odbyło się podsumowanie 3 dniowej konferencji szkoleniowo-integracyjnej pt. „Literatura w procesie wspierania rozwoju, aktywizacji i integracji społecznej”,  dla Bibliotekarzy z terenu Powiatu Otwockiego, która odbyła się w dniach 11-13 maja 2022r. w Krakowie.


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zorganizowała wycieczkę szkoleniowo - integracyjną dla Bibliotekarzy Bibliotek Publicznych Powiatu Otwockiego do Krakowa, z okazji przypadającego w maju święta Bibliotekarzy.


Zależało nam, żeby właśnie w Tygodniu Bibliotek poprzez uznanie dla zawodu bibliotekarza podkreślić rangę tego zawodu, podziękować za wykonywanie codziennej pracy na rzecz społeczności lokalnej w zmieniających się warunkach. To ważne, żeby Bibliotekarze naszego powiatu czuli się docenieni, ponieważ to z kolei przekłada na  motywację do codziennej pracy.  Kto inny jak nie bibliotekarze powinni korzystać z wydarzeń kulturalnych, wystaw, spektakli teatralnych. Cieszymy się, że tak liczna grupa z naszego terenu wzięła udział w wyjeździe szkoleniowo - integracyjnym w ramach dofinansowania. Konferencja odbyła się dzięki pozyskanym przez Powiatową Biblioteką Publiczną w Otwocku środkom z projektu Programu Rządowego „Partnerstwo dla Książki”.


Wycieczkę rozpoczęliśmy zwiedzaniem Zamku Królewskiego na Wawelu. Były to  dwie wspaniałe wystawy : Apartamenty Królewskie oraz Wawel Zaginiony. To była prawdziwa uczta dla ducha oraz pogłębienie wiedzy historycznej. Podczas wyjazdu Bibliotekarze uczestniczyli w Konferencji szkoleniowej pt.: „Literatura w procesie wspierania rozwoju i aktywizacji integracji społecznej„. Szkolenie prowadziła Pani Wanda Matras - Mastalerz. Późnym wieczorem udaliśmy się do Teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl „Bóg Mordu”, który dotyczył relacji międzyludzkich. Wspaniała gra aktorska sprawiła, że spektakl można określić jako prawdziwą bombę emocjonalną.


Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Bibliotekę Jagiellońską. Przywitali nas Koledzy z branży i potraktowali po królewsku. Zaopiekowała się nami Pani Izabela Korczyńska, Kierownik Oddziału Zbiorów Specjalnych Biblioteki Jagiellońskiej. Zostaliśmy oprowadzeni po bibliotece, a także wysłuchaliśmy ciekawego zarysu historycznego. Prawdziwą niespodzianką były przygotowane  dla nas przepiękne zbiory specjalne, pokaz w Oddziale Specjalnym  zaprezentowali Koledzy i Koleżanki po fachu, pracownicy Działu Specjalnego Biblioteki Jagiellońskiej.


Wszystkim Bibliotekarzom z ternu Powiatu Otwockiego, biorącym udział w projekcie, Pan Wicestarosta Paweł Zawada wręczył certyfikaty ukończenia pakietu szkoleń.


Bez tytułu.jpg (13 KB)


  „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” 


1.jpg (39 KB)2.jpg (42 KB)