Jesteś tutaj:

W krainie uczuć i emocji - zajęcia dla dzieci z Przedszkola Nr 4 w Otwocku w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Data: 20.06.2022 r., godz. 10.40    432
14 czerwca odbyły się zajęcia z kolejną grupą ze współpracującego z naszą placówką Przedszkola nr 4 w Otwocku. Zajęcia miały na celu popularyzację czytelnictwa, a także uczestnictwo w warsztatach biblioterapeutycznych dotyczących emocji.

14 czerwca  odbyły się zajęcia z kolejną grupą ze współpracującego z naszą placówką Przedszkola nr 4 w Otwocku. Zajęcia miały na celu  popularyzację czytelnictwa, a także uczestnictwo w  warsztatach biblioterapeutycznych dotyczących emocji. Podczas zajęć wykorzystaliśmy sensoryczne karty obrazkowe, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w grupach 5 i 6 latków. Dzieci chętnie rozpoznawały i nazywały swoje uczucia. Podczas zajęć wyraziły  swoje emocje wrzucając do słoja karteczkę wybranego koloru, określając jednocześnie stan swoich uczuć podczas zajęciach bibliotecznych. Przeważały kolory zielone określające spokój, oraz żółte określające radość. 


Bardzo przypadła do gustu przedszkolakom zabawa, w której losowały karteczki z nazwą emocji. Zadaniem dziecka było przedstawienie wylosowanej emocji mimiką tak, aby grupa przedszkolna je odgadła. 


Dziękujemy dzieciom i Paniom za aktywność i zaangażowanie podczas warsztatów  z elementami biblioterapii dotyczących różnego rodzaju emocji, jakie przeżywają dzieci w wieku przedszkolnym.


Przedszkolaki wyszły z biblioteki w doskonałym nastroju, radosne, zadowolone i szczęśliwe, a za wspaniałą pracę otrzymały słodkości.  Zapraszamy ponownie po wakacjach.


 


1.jpg (31 KB)2.jpg (68 KB)