Jesteś tutaj:

Spotkanie z książką - pierwsza wizyta w biblioteki

Data: 04.05.2022 r., godz. 11.15    544
W czwartek 28 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków z Przedszkola Nr 4 w Otwocku, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta.

W czwartek 28 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków z Przedszkola Nr 4 w Otwocku, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta.


Przedszkolaki zwiedziły placówkę , miały okazję obejrzeć księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również dowiedziały jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem.  Przeprowadziliśmy również dla grypy maluchów specjalne zajęcia warsztatowe dotyczące emocji. Celem zajęć było rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie podstawowych uczuć i emocji, takich jak : radość, smutek, złość, gniew, lęk, wstyd, a w szczególności poznawanie sposobu radzenia sobie z nimi. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć stała się książka „Kolorowy potwór”, to wyjątkowa pozycja, która w sposób przystępny wprowadza najmłodszych w świat emocji. Książka ma niezwykły potencjał warsztatowy, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po nią nauczycieli i rodziców.  Dzieci chętnie rozpoznawały i nazywały swoje uczucia. Pod koniec zajęć maluchy wyraziły z kolei swoje emocje wrzucając do słoja karteczkę wybranego koloru, określając jednocześnie stan swoich uczuć po zajęciach bibliotecznych. Przeważały kolory żółte oznaczające radość oraz zielone określające spokój. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodkości,  a na ręce Wychowawczyni grupy przekazano  upominki dla najmłodszych.


Dziękujemy dzieciom i Paniom za aktywność i zaangażowanie podczas zajęć.


Zapraszamy ponownie.


1.jpg (56 KB)2.jpg (104 KB)3.jpg (47 KB)4.jpg (52 KB)