Jesteś tutaj:

Dzień filmowy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 26.04.2022 r., godz. 15.34    522
21 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku odbył się „Dzień Filmowy”.

21 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku odbył się „Dzień Filmowy”. Przygotowaliśmy dwa ciekawe spotkania. Pierwsze z nich dedykowane było otwockiej młodzieży z klasy o profilu dziennikarskim z Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku. Drugie skierowane było do otwockich Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 


 Młodzież spotkała się z prezesem Stowarzyszenia Pracowni Filmowej COTOPAXI Łukaszem Szewczykiem oraz z Panią Anną Kulesz – miłośniczką fotografii, filmu i poezji. Prowadzący wprowadzili uczestników w świat profesjonalnego tworzenia filmów dokumentalnych. Najpierw odbyła się część teoretyczna – pokaz filmu dokumentalnego o świdermajerach, a następnie część praktyczna – nauka nagrywania wywiadów. Na koniec spotkania nagrany materiał został wyświetlony na dużym ekranie i omówiony przez Prowadzących. Młodzież zdobyła nowe umiejętności, które wierzymy, że wykorzysta przy realizacji własnych projektów i pomysłów. 


 Dla Seniorów odbyło się spotkanie autorskie z Panem Piotrem Kitrasiewiczem – kustoszem Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego w Warszawie (przy ulicy Koszykowej). Temat spotkania skupiał się wokół najnowszej publikacji Pana Piotra pt. „Filmowcy Przedwojennej Warszawy”. Autor zaprosił słuchaczy do podróży w czasie po przedwojennych planach filmowych, opowiedział mnóstwo szczegółów, ciekawostek dotyczących przedwojennego kina. Uczestnicy prelekcji chętnie zadawali pytania wczuwając się w klimat dawnych lat. 


„Dzień filmowy” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku dostarczył uczestnikom wydarzeń nie tylko wiele rozrywki, atrakcji, ale także sporo wiedzy nabytej od wysoce kwalifikowanych specjalistów w dziedzinie kinematografii. 


1.jpg (34 KB)2.jpg (34 KB)4.jpg (43 KB)5.jpg (39 KB)