Jesteś tutaj:

Spotkanie z podróżnikiem dla młodzieży szkolnej

Data: 08.04.2022 r., godz. 09.40    569
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zorganizowała w PMDK w Otwocku dwa spotkania z podróżnikiem Panem Piotrem Kowalczykiem.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zorganizowała w PMDK w Otwocku dwa spotkania z podróżnikiem Panem Piotrem Kowalczykiem. Zaproszony gość to geograf, fotograf, pilot i przewodnik wycieczek. Organizuje wyprawy w różne regiony świata. Ukończył studia w Polsce geografię, a w Norwegii geologię. Jego relacje z wypraw prezentowane są na wielu festiwalach podróżniczych. Zaproszona przez nas młodzież wraz z Opiekunami miała więc okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. 


Podczas pierwszego spotkania zorganizowanego dla uczniów  6 klas szkół podstawowych z powiatu otwockiego zatytułowanego „ Śladami Stasia i Nel „, podróżnik przedstawił interesującą relacje z wyprawy inspirowanej powieścią, z Egiptu, Sudanu , Etiopii i Kenii. Młodzież obejrzała prezentację o współczesności miejsc na trasie wędrówki bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza. Na koniec spotkania uczniowie zadawali prowadzącemu wiele pytań świadczących o zainteresowaniu tematem. 


Podczas drugiego spotkania  „Jak podróżować „ adresowanego do uczniów 8 klasy szkoły podstawowej oraz 3 klas szkół średnich, geograf motywował młodzież do poznawania różnych kultur, wskazywał na otwartość, różnorodność świata. Podkreślał rolę języka obcego niezbędnego w komunikacji. Młodzież miała okazję poznać ciekawostki dotyczące kultury, obyczajów innych krajów.


Podczas obydwu spotkań prelegent prezentował wspaniałe zdjęcia oraz opowiadał o najciekawszych przygodach z podróży. Pasjonuje go przede wszystkim kultura Azji , przejechał też sporą część Afryki, a swoim bogatym doświadczeniem podzielił się z młodzieżą. 


Na zakończenie naszego owocnego spotkania wręczono prowadzącemu podziękowanie.


Nasze owocne spotkanie zostanie również niezapomniane  przez samego prowadzącego. Pan Piotr dwa lata na nie czekał. Spotkanie było umówione 12 marca 2020 r. ale pandemia pokrzyżowała plany, podróżnik już był w drodze do Otwocka, niestety wprowadzono ograniczenia i zakazy dotyczące organizacji wydarzeń w instytucjach kultury oraz zdalne nauczanie.


Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wydarzenia, Pani Dyrektor Ewie Musiejko za udostępnienie sali w PMDK, Nauczycielom oraz młodzieży za aktywność  podczas spotkań. 


Życzymy udanych podróży, tych bliższych i dalszych i zapraszamy po książki podróżnicze do biblioteki.


1.jpg (20 KB)2.jpg (28 KB)3.jpg (29 KB)4.jpg (28 KB)