Jesteś tutaj:

Witamy Wiosnę!

Data: 23.03.2022 r., godz. 14.13    532
22 marca Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku przypomniała o starosłowiańskiej tradycji topienia Marzanny. Tego dnia odbyła się wycieczka do Nadbrzeża do siedziby OWOPR, która adresowana była do studentów Otwockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

22 marca Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku przypomniała o starosłowiańskiej tradycji topienia Marzanny. Tego dnia odbyła się wycieczka do Nadbrzeża do siedziby OWOPR, która adresowana była do studentów Otwockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie odbyło się w asyście członków OWOPR oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Otwocka Wielkiego.


Wszyscy Goście przybyli w wiosennych strojach, aby wspólnie pożegnać zimę. Panie miały kapelusze ozdobione kwiatami, a świetności efektu dopełniła słoneczna pogoda. Prezes OWOPR Pan Zdzisław Litwiniuk przeprowadził szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczciliśmy też pamięć patronki roku 2022 – Marii Konopnickiej. Pani Dyrektor PBP Anna Bielicka przybliżyła dokonania tej ważnej polskiej pisarki, a studentki UTW odczytały wiersze tej autorki o wiośnie. Następnie odbył się spacer nad Wisłę, gdzie utopiliśmy trzy Marzanny recytując słowa MARZANNO MARZANNO TY MOROWA PANNO, W WODĘ CIĘ RZUCAMY, BO WIOSNĘ WITAMY... Każdemu utopieniu Marzanny towarzyszył jeden wiersz odczytany przez Panią Prezes UTW Reginę Morawską - Stec.


Po powrocie do siedziby OWOPR na wszystkich czekały grillowane kiełbaski i słodki poczęstunek, którego sponsorem była Pani Regina Oskroba.


Było wspaniale! Dziękujemy wszystkim za przybycie!


3.jpg (64 KB)4.jpg (78 KB)6.jpg (54 KB)7.jpg (46 KB)9.jpg (44 KB)9b.jpg (61 KB)IMG_20220322_121817.jpg (43 KB)


na fotolerację zapraszamy na naszego fanpage