Jesteś tutaj:

Dlaczego warto czytać ? - Promocja Akcji „MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK” w Przedszkolu Nr 4

Data: 11.03.2022 r., godz. 14.55    579
W ramach współpracy z Przedszkolem Nr 4 w Otwocku podczas spotkania z rodzicami najmłodszej grupy przedszkolnej, przedstawiciel naszej biblioteki zaprezentował Rodzicom korzyści wynikające z czytania książek.
W ramach współpracy z Przedszkolem Nr 4 w Otwocku podczas spotkania z rodzicami najmłodszej grupy przedszkolnej, przedstawiciel naszej biblioteki zaprezentował Rodzicom korzyści wynikające z czytania książek. Wskazano między innymi na takie wartości jak budowanie więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem, zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, wspieranie rozwoju psychicznego dziecka oraz wzmocnienie jego poczucia własnej wartości. Podczas spotkania w ramach promocji czytelnictwa prezentowano także nowości z naszego działu dziecięcego.
Pogadanka skierowana do rodziców miała na celu zachęcenie do głośnego i systematycznego czytania swoim dzieciom. Wspomniano także o wartości terapeutycznej księgozbioru Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku. Zaprezentowano trwającą Akcję promującą czytelnictwo do której nasza placówka przystąpiła „Mała książka - Wielki człowiek”.
Podsumowując spotkanie : „czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w przyszłość”.
Dziękujemy za zaproszenie Pani Dyrektor Adriannie Budzynowskiej oraz Wychowawcy Pani Jolancie Czwarno.
Przypominamy nasza placówka bierze udział w projekcie „Mała Książka - Wielki człowiek” rozwijającym pasję czytania książek wśród dzieci. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2015-2018) realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.
Aktualnie prowadzimy działania promocyjne w naszej placówce, kolejnej już edycji dla roczników (2015–2018). Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do zapisywania najmłodszych do biblioteki i przypominamy o roli książki w życiu dziecka oraz korzyści wynikających z czytania. Zapraszamy do biblioteki.
ZADBAJ O KSIĄŻKOWY ROZWÓJ DZIECKA.
PRZYJDŹ DO BIBLIOTEKI I ODBIERZ KSIĄŻKĘ NA START