Jesteś tutaj:

Klub Miłośników Poezji

Data: 25.02.2022 r., godz. 14.12    539
24 lutego 2022 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku, odbyła się inauguracja Klubu Miłośników Poezji.
24 lutego 2022 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku, odbyła się inauguracja Klubu Miłośników Poezji. Nasza Biblioteka od czterech lat organizowała spotkania autorskie dla poetek z powiatu otwockiego. W związku z tym, że wydarzenia Z MIŁOŚCI DO POEZJI cieszyły się zainteresowaniem, a Artystki chętnie prezentowały swoje prace, Pani Dyrektor Anna Bielicka postanowiła zawiązać Klub, aby poeci mogli się poznać, dyskutować o poezji i o pracy twórczej. Grupa ma charakter otwarty, każdy może do niej dołączyć. Koordynatorem projektu została Pani Dorota Bieńkowska – pracownik biblioteki, która przybliżyła ideę działalności Klubu Miłośników Poezji podkreślając rolę głośnego czytania wierszy w procesie twórczym poezji.
Na otwarcie Klubu Miłośników Poezji przybyły do nas wyjątkowe Artystki - Poetki: Pani Joanna Korzan – Łazor, Pani Krystyna Obara – Morawska, Pani Iwona Świerkula, Pani Anna Mikos, Pani Anna Kulesz oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor dokonała otwarcia Klubu prezentując każdą z zaproszonych poetek. Panie wygłosiły po dwa utwory własnego autorstwa, ponadto Pani Krystyna Obara – Morawska nawiązała do wojny na Ukrainie poprzez wiersz apelujący o pokój.
Kolejnym punktem programu był występ muzyczny Pana Radosława Świta, który zagrał na ciekawych zabytkowych instrumentach z XVIII i z XIX wieku, a także na muzycznych osobliwościach – np. na ogromnej australijskiej muszli. Półgodzinny seans ukazywał poezję muzyki, co było czytelne dla wszystkich zgromadzonych. Muzyka Pana Radka uspokaja i koi, a więc bardzo się nam podobała. Później odbyła się prezentacja niezwykłych instrumentów. W związku z Tłustym Czwartkiem Pani Regina Oskroba zasponsorowała wszystkim gościom pyszne pączki, za co jeszcze raz dziękujemy.