Zwyczaje i Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Data: 06.12.2021 r., godz. 14.54    515
W miłej przedświątecznej atmosferze odbyły się wyjątkowe lekcje dotyczące przepięknych polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Gościliśmy na niej grupę dzieci z Zespołu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Otwocku oraz z Niepublicznego Przedszkola „Sówka Mądra Główka”.
Ciekawostki o polskich świątecznych zwyczajach zaprezentowano podczas rozmowy z przedszkolakami, a także przy wykorzystaniu fragmentów takich pozycji książkowych jak : „Przygotowania do świąt”, „ Dlaczego co roku ubieramy choinkę”, ”Idą Święta”, „Magia Świąt” polskie zwyczaje, kolędy, opowieści.
Dzieci wykazały się znajomością tematu, podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że w ich domach panują troszkę inne zwyczaje dotyczące świąt, jednak wszystkie są prawdziwie polskie. Zaprezentowaliśmy także wystawę książek o tematyce świątecznej dla dzieci. Podczas spotkania dzieci losowały zagadki na które wspólnie odpowiadały utrwalając przy tym znajomość zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.
Na zakończenie wspólnie złożyliśmy sobie życzenia, a następnie Dyrektor Biblioteki Pani Anna Bielicka wręczyła wszystkim upominki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, wprowadzając nas w nastrój zbliżających się Świąt…
Dziękujemy Wszystkim za te piękne chwile i życzymy co roku radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2022 Roku.