PROMOCJA CZYTELNICTWA oraz AKCJI „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK” w PBP

Data: 18.11.2021 r., godz. 16.03    522
Nasza placówka bierze udział w projekcie „Mała Książka - Wielki człowiek” rozwijającym pasję czytania książek wśród dzieci. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2015-2018) realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.
Aktualnie prowadzimy działania promocyjne w naszej placówce, kolejnej już edycji dla roczników (2015–2018). Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do zapisywania najmłodszych do biblioteki i przypominamy o roli książki w życiu dziecka oraz korzyści wynikających z czytania.
W ramach promocji czytelnictwa oraz promocji Akcji „Mała książka - Wielki człowiek” przeprowadziliśmy specjalne zajęcia promujące nową edycję Akcji wśród przedszkolaków.
Spotkania z grupami przedszkolnymi odbyły się w ogrodach biblioteki, przeprowadziliśmy je w sposób bezpieczny, na świeżym powietrzu. Były to zajęcia z popularyzacji czytelnictwa dla przedszkolaków, między innymi o zaletach czytania książek oraz aktywnie promowaliśmy wspomnianą Akcję Czytelniczą.
Pierwszą grupę przedszkolaków zaprosiliśmy w październiku. Była to grupa starszaków z współpracującego z nami Przedszkola Nr 4 w Otwocku wraz z ich Opiekunami, Panią Justynką i Panią Julią. Drugą grupą przedszkolną były Starszaki z Zespołu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 12 wraz z Opiekunami Panią Magdą i Panią Jolantą.
W związku z przypadającym w listopadzie Ogólnopolskim Dniem Biblioterapii zajęcia miały też częściowo charakter zajęć biblioterapeutycznych.
Zachęcaliśmy zarówno dzieci już zapisane do biblioteki jak i nowych, małych czytelników, aby razem z nami rozpoczęły przygodę z książką. Mamy specjalnie dobrany stale uzupełniany wartościowy księgozbiór, a dzięki dobrym książkom zapewnimy wszechstronny rozwój przedszkolaków.
Zapewniamy „Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.”
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które relacjonują przebieg wydarzeń na naszej stronie internetowej.