Weekend seniora z kulturą w PBP

Data: 06.10.2021 r., godz. 11.14    526
„Weekend seniora z kulturą” to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jej celem jest zachęcanie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Nasza placówka z przyjemnością przyłączyła się do tej akcji, zapraszając seniorów powiatu otwockiego w pierwszy październikowy weekend. Odwiedziły nas grupy seniorów z Kołbieli oraz słuchacze UTW z Otwocka.
Zaproponowaliśmy dla Seniorów z Powiatu Otwockiego trzy wydarzenia: Pierwsze dotyczyło promocji najnowszego tomiku poezji „ Ku życiu” Pani Bogumiły Araszkiewicz, poetki z Kołbieli. Recytacja pięknych wierszy przeplatana była jej śpiewem przy akompaniamencie Pana Kazimierza Główki.
Ciekawy wykład z historii Otwocka zaprezentowała słuchaczom Pani Dorota Bieńkowska, studentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Trzecią niespodzianką było spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, autorką miedzy innymi „Stulecia winnych” i wielu innych ciekawych pozycji książkowych. Zorganizowany był też dla seniorów konkurs z nagrodami, które za poprawne odpowiedzi rozdawała uczestnikom Pani Anna Bielicka, Dyrektor PBP.
Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka, poczęstunek zorganizowany przez PBP oraz pyszne pączki sponsorowane przez Panią Reginę Oskrobę z Piekarni Wanda.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które relacjonują przebieg wydarzenia na naszej stronie internetowej.