Dzień Japoński w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku/

Data: 24.08.2021 r., godz. 13.44    596
20 sierpnia zorganizowaliśmy w bibliotece Dzień Japoński, połączony z promocją tomiku wierszy Pani Iwony Świerkuli. Tym razem postanowiliśmy zaprosić czytelników w podróż do świata kultury japońskiej.
Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego Pani Julia Caba bardzo ciekawie opowiadała o kraju mocno związanym z tradycjami. Nasi czytelnicy mieli wyjątkową okazję zobaczyć oryginalne kimono, obejrzeć dziecięcą książkę japońską, prasę dla dorosłych oraz wiele innych ciekawych rekwizytów codziennych kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Odbyły się też m.in. pokazy kaligrafii.
Uwieńczeniem Dnia Japońskiego był wieczór poetycki Pani Iwony Świerkuli. Przy pełnej sali w PBP zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali wierszy poetki, w interpretacji Pani Katarzyny Nowak, inspirowanych obrazami Hiroshige Andō, jednego z najbardziej znanych XIX-wiecznych japońskich malarzy.
Podczas spotkania poetyckiego Pani Julia Caba zaprezentowała ceremonię parzenia herbaty. Uczestnicy na spotkanie założyli kimona, skosztowali japońskiej zielonej herbaty oraz przygotowanej niespodzianki w postaci - sushi.
Niezwykłe wydarzenie podsumowała Dyrektor Biblioteki, Pani Anna Bielicka dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do tak klimatycznego spotkania.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.