Wyposażenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku w literaturę anglojęzyczną dla dzieci.

Data: 07.06.2021 r., godz. 12.26    563
Nasza placówka postanowiła stworzyć specjalny dział książek anglojęzycznych dla najmłodszych dzieci. Zachęcamy Rodziców aby zadbali o kontakt z językiem obcym swoich pociech od ich najmłodszych lat. Znajomość języka angielskiego jest obecnie bardzo potrzebna. Naukę tego języka należy rozpoczynać jak najwcześniej, a potem systematycznie ją pogłębiać i uaktualniać.
Książki anglojęzyczne są drogie, zatem zakup dobrych pozycji do naszej Powiatowej Publicznej Biblioteki ułatwi dostęp do nich szerszej grupie czytelników.
Powiększyliśmy swój księgozbiór o książki anglojęzyczne zakupione od Wydawnictwa Britannica. Mamy książki dla najmłodszych czytelników oraz dla dzieci czytających samodzielnie. Zakupione przez nas pozycje książkowe z pewnością będą przydatne również dla dorosłych, zwłaszcza dla nauczycieli języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III Wychowania Wczesnoszkolnego.
Wybraliśmy tytuły do naszego działu dziecięcego poczytne, wykorzystywane do nauki w szkole oraz zachęcające do czytania i nauki języka (dla dzieci opowiadania z obrazkami, z dużą czcionką) głównie nowości. Książki dla maluchów są wartościowe, przepięknie wydane, bogato ilustrowane.
Korzyści z nauki języka obcego pojawiają się bardzo wcześnie - najnowsze badania pokazują, że mózg niemowląt w wieku poniżej jednego roku, które są eksponowane na wiele języków, wykazuje inne wzorce poznawcze w porównaniu z osobami pozostającymi w środowisku jednojęzycznym. Niektórzy badacze twierdzą zatem, że najlepszym sposobem na mądrzejsze dzieci jest eksponowanie ich na wiele języków, gdy są jeszcze małe.
Jeśli chcesz, aby twoje dzieci opanowały biegle język obcy, zachęcaj je do nauki jak najwcześniej.
Zakupione przez nas książki anglojęzyczne będą już wkrótce dostępne dla naszych najmłodszych czytelników !