SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA BIBLIOTEKARZA DLA ŚRODOWISKA BIBLIOTEKARSKIEGO - WYDARZENIE w RAMACH TYGODNIA BIBLIOTEK

Data: 26.05.2021 r., godz. 14.22    656
24 maja, w poniedziałek przy pięknej słonecznej pogodzie w ogrodzie na terenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku gościliśmy Dyrektorów Gminnych Bibliotek Publicznych Powiatu Otwockiego. Na początku spotkania minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszego zmarłego kolegi, Kustosza Roberta Bellera. Następnie przy kawie i poczęstunku rozmawialiśmy o bieżących sprawach naszego środowiska. Spotkanie miało również charakter szkoleniowo-integracyjny. Część merytoryczną stanowiło podsumowanie sprawozdawczości za rok 2020, następnie dyrektorzy poszczególnych bibliotek, przedstawili aktualną sytuację swoich placówek, odnosząc się również do działalności kulturalnej bibliotek w czasie koronowirusa. Nastąpiła wzajemna wymiana doświadczeń. Była to okazja do zapoznania się z bieżącymi problemami, z jakimi borykają się placówki biblioteczne naszego powiatu na co dzień. Miłą niespodzianką dla wszystkich był przyjazd Wicestarosty Powiatu Otwockiego, Pana Pawła Zawady , który złożył bibliotekarzom życzenia i osobiście podziękował za pracę na rzecz środowiska lokalnego, wręczając przy tym upominki Dyrektorom Bibliotek. Przedstawiciel Zarządu Powiatu uczestniczył aktywnie w spotkaniu środowiska bibliotekarskiego. Okazały bukiet kwiatów z okazji Dnia Bibliotekarza z rąk Wicestarosty otrzymała Dyrektor PBP Pani Anna Bielicka, która również wręczyła gościom upominki i złożyła okazjonalne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy za przybycie i obsługę fotograficzną Przedstawicielowi Biura Promocji i Kultury Powiatu Otwockiego. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia zamieszczonych na naszej stronie internetowej.