Uroczyste Czytanie fragmentów polskiego projektu Konstytucji dla Europy z 3 maja 1891 - relacja.

Data: 04.05.2021 r., godz. 15.35    597
Decyzją Sejmiku województwa Mazowieckiego rok 2021 został ustanowiony Rokiem Cypriana Kamila Norwida oraz Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. W tym roku przypada 190 rocznica wydania Konstytucji.
Uroczyste Czytanie fragmentów polskiego projektu Konstytucji dla Europy z 3 maja 1891 - fotorelacja

28 kwietnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu kultury w Otwocku odbyło się uroczyste czytanie fragmentów Konstytucji dla Europy Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego z 3 maja 1891 przez Zarząd oraz Radnych Powiatu Otwockiego.
Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, ze wsparciem Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Powiatu Otwockiego, a gościł nas Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. Aktywnie włączyliśmy się w zainicjowane przez Sejmik Województwa Mazowieckiego działania. Wszyscy starli się wczuć w klimat uroczystości, którą prowadziła Dyrektor PBP w Otwocku p. Anna Bielicka.
W wielkim Samorządowym Czytaniu wzięło udział 15 osób, w tym: Przedstawiciele Zarządu Powiatu Otwockiego: Starosta p. Krzysztof Szczegielniak, wicestarosta p. Paweł Zawada , członek zarządu p.
Kinga Błaszczyk, Przewodnicząca Rady Powiatu p. Grażyna Kilbach.
Sporą grupę czytających Konstytucję stanowili Radni Rady Powiatu Otwockiego : p. Grażyna Olszewska, p. Elżbieta Siwek, p. Aneta Bartnicka, p. Jolanta Koczorowska, p. Jarosław Kopaczewski, p. Mateusz Kudlicki, p. Dariusz Grajda, p. Paweł Ajdacki,
p. Zbigniew Szczepaniak, p. Grzegorz Michalczyk.
W rolę żołnierza wcielił się uczeń z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Otwocku, Kacper Paniec.
Na zakończenie uroczystości wszyscy czytający otrzymali z rąk prowadzącej wydarzenie podziękowania oraz okolicznościowe publikacje z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Warszawie.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uroczystej formy obchodów tej wyjątkowej uroczystości rocznicowej, czyli wspólnego czytania historycznego dokumentu.
Zapraszamy zainteresowanych do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie internetowej, które relacjonują przebieg uroczystości w postaci fotorelacji.