Prelekcja o Josephie Conradzie w PBP

Data: 28.03.2017 r., godz. 08.00    928
28 marca naszą bibliotekę odwiedzili Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Otwocka
We wtorek 28 marca w siedzibie PBP studenci UTW z Otwocka wysłuchali ciekawej prelekcji na temat życia i twórczości Josepha Conrada.
W niezapomniany rejs po burzliwych wodach życia tego artysty - pisarza zabrała Dyrektor PBP, Ewa Koc- autorka wystawy, natomiast o znaczeniu jego twórczości opowiedziała polonistka i poetka, studentka UTW, pani Joanna Kożan - Łazor.

Warto nadmienić, że na wystawie prezentowane są nie tylko fotografie związane z życiem Korzeniowskiego, ale także jego książki zarówno doskonale wszystkim znane, jak i całkiem zapomniane oraz bardzo ciekawa filmografia - ilość nakręconych filmów przez reżyserów z całego niemal świata przewyższa ilość samych dzieł artysty.

Dyrektor PBP, Ewa Koc przedstawiła studentom UTW także ciekawostki i anegdoty z barwnego życia Josepha Conrada

Joanna Kożan - Łazor, polonistka i poetka opowiedziała o uniwersalnych wartościach twórczości Conrada

Prelekcji wysłuchała również Aneta Bartnicka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu

Wśród zaproszonych Gości była m. in. zaprzyjaźniona z naszą biblioteka pisarka, Magdalena Kordel wraz z Mężem