„Sztuka wśród nas – od antyku do współczesności”

Data: 28.12.2020 r., godz. 10.49    585
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, otrzymała dofinansowanie zadania w ramach Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dzięki któremu mogła stworzyć cykl prelekcji multimedialnych pod tytułem „Sztuka wśród nas – od antyku do współczesności”.
Prelekcje przeznaczone są dla odbiorców różnych grup wiekowych, począwszy od młodzieży szkolnej, skończywszy na seniorach.
Pragnęliśmy Państwu zaprezentować malarzy, architektów nie tylko jako uduchowionych geniuszy, ale także jako zwykłych ludzi z ich słabościami i przywarami.
Mamy nadzieje, że popatrzycie Państwo na nich nie tylko jako artystów, ale też jako ludzi.
W naszych prezentacjach poznacie Państwo ciekawostki z życia m.inn. Olgi Boznańskiej, Gustava Klimta, Witkacego, Bogdana Stodulnego i wielu innych…
Ponadto dzięki pozyskanym funduszom, mogliśmy wzbogacić w znaczny sposób nasz księgozbiór o wspaniałe albumy malarstwa, które będą dla Państwa dostępne w naszej czytelni w momencie możliwości jej otwarcia.
PBP