Nowości Pedagogiczno - Psychologiczne w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku.

Data: 26.11.2020 r., godz. 14.29    567
„Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem” Mikołaj Marcel

Książka o tym jak zachęcić dziecko do nauki, a także pomóc mu rozwijać jego pasje. Autor przedstawia w niej sposoby zmotywowania dziecka do samodzielnej nauki bez przymusu i nagradzania, stara się przekazać rodzicom szkołę z innej strony a wszystko po to , żeby uporać się ze sporami dotyczącymi zdolnego nauczania. Książka przeznaczona jest zarówno dla Rodziców jak i Nauczycieli.
Obecna sytuacja w związku z którą wprowadzono zdalne nauczanie w szkołach zdalne stawia nowe wyzwania przed rodzicami i nauczycielami. Książka zawiera liczne porady, jak zorganizować dziecku w domu przestrzeń do nauki, a także rozwijać jego zdolności. Ta publikacja ma na celu wesprzeć Rodziców. Autor w interesujący sposób pisze o edukacji dzieci, jak je zachęcić do nauki oraz sprawić by same były świadome tego jak istotna jest edukacja w ich życiu. Przystępna pozycja i niezmiernie aktualna. Obowiązkowa lektura dla każdego świadomego Rodzica posiadającego dziecko w wieku szkolnym. Gorąco polecamy tę pozycje zarówno rodzicom jak i nauczycielom.

„Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole” Katarzyna Klimek - Michno

„Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole” autorstwa Katarzyny Klimek- Michno” to interesująca i wartościowa publikacja skierowana do nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zawierająca wiele pomysłów na zabawy związane z literaturą dziecięcą.
Czytelnik znajdzie tu wiele przykładów zabaw inspirowanych książkami dla dzieci tematycznych, językowych, muzyczno-ruchowych, itp., jak i wykorzystujących różnorodne techniki plastyczne. Celem publikacji jest zgromadzenie szeregu pomysłów jak można wykorzystać literaturę w przedszkolnej i domowej zabawie: plastycznej, ruchowej, muzycznej itp. Książka obok wartości edukacyjnych zawiera przykłady w jaki sposób można promować czytelnictwo. Polecamy dla zainteresowanych tematem.