Szkolenie on - line z biblioterapii dla bibliotekarzy Powiatu Otwockiego.

Data: 23.10.2020 r., godz. 15.21    551
W dniach 19 i 20 .X. odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy Powiatu Otwockiego. Organizatorem szkolenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna, a prowadzącym szkolenie Dr Wanda Matras - Mastalerz, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Bioenergoterapeutycznego. Nasza placówka zorganizowała kolejne już szkolenie dla bibliotekarzy powiatu otwockiego. Tym razem nie odbyło się ono tradycyjnie w formie stacjonarnej, a po raz pierwszy w formie on – line. Uczestnikami szkoleniami byli Bibliotekarze bibliotek publicznych Powiatu Otwockiego oraz współpracujący z nami bibliotekarze z placówek oświatowych naszego powiatu.
Pierwszy dzień szkolenia zatytułowany został :
„W poszukiwaniu literackich drogowskazów. Wykorzystanie najnowszej literatury w edukacji, wychowaniu i terapii.”
Celem szkolenia było dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i możliwości wykorzystania najnowszych przykładów literatury polskiej i obcej dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Warsztaty miały posłużyć rozwijaniu umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć, pokazać różnorodne metody pracy z czytelnikiem, także z tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych i czytelniczych.
Kolejny dzień szkolenia dotyczył pracy mózgu : „Co się dzieje w mojej głowie czyli jak działa mózg?”
Celem szkolenia było dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu stosowania różnorodnych metod stymulacji pamięci, wzmacniania koncentracji oraz doboru technik pracy umysłowej z dziećmi i młodzieżą, dorosłymi i Seniorami.
Dziękujemy naszej Dyrekcji Pani Annie Bielickiej za organizowanie szkolenia, Pani Dr Wandzie Matras Mastalerz za przekazanie nam ogromu wiedzy w omawianej tematyce przy wykorzystaniu najnowszej literatury. Podziękowania kierujemy pod adresem informatyka Pana Roberta Przybysza, który sprawował pieczę nad systemem informatycznym, umożliwiającym nam przeprowadzenie szkolenia. Satysfakcja z nowej formy szkoleń dla nas wielka. Dziękujemy wszystkim k
Koleżankom z branży za udział w szkoleniu i prosimy o wykorzystanie zdobytych wiadomości w codziennej pracy czytelnikami.

Agnieszka Zaleska
Instruktor PBP