Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku została otwarta po przerwie wywołanej przez wirusa COVID -19

Data: 15.05.2020 r., godz. 11.05    808
Z powodu utrzymującego się nadal zagrożenia epidemicznego, czytelników obowiązują obostrzenia. Czytelnicy udający się do biblioteki powinni dostosować się do obowiązujących wymagań :

- Czytelnik odwiedzający bibliotekę musi posiadać maseczkę ochronną lub przyłbicę oraz jednorazowe rękawiczki ochronne.

- Obowiązkowa jest też dezynfekcja rąk przy wejściu.

- Należy wchodzić do placówki pojedynczo oraz zachować dystans, co najmniej dwumetrową odległość między czytelnikami przed wejściem biblioteki.

- Od 11 maja przyjmujemy wyłącznie zwroty, wypożyczanie materiałów bibliotecznych uruchamiamy od 18 maja

- Zwracane przez czytelnika książki będą składowane do pojemnika usytuowanego przy wejściu biblioteki.

- Do odwołania nie będzie wolnego dostępu do księgozbioru. Książki podaje wyłącznie bibliotekarz.

- Udając się do biblioteki należy przygotować listę książek, które chcemy wypożyczyć, co znacznie usprawni prace.

- Osoby studiujące i piszące prace prosimy o przesyłanie na pocztę
e-mail poszukiwanej literatury wybranej z naszego internetowego katalogu oraz podanie niezbędnych danych takich jak : imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Przygotujemy książki i wówczas skontaktujemy się z Państwem.

- Zamówione książki czekają na odbiór przez czytelnika 3 dni. Należy je odebrać osobiście w naszej placówce, przy odbiorze niezbędna jest okazanie karty bibliotecznej czytelnika.

- Do odwołania nie przyprowadzamy do biblioteki dzieci. Po literaturę dziecięcą przychodzi wyłącznie ich Opiekun.

- Wszystkie książki, które wracają od czytelników do biblioteki przechodzą obowiązkową kwarantannę.

- Za przetrzymane książki nie naliczamy kary.

- Do odwołania nieczynna będzie czytelnia.

- Do odwołania wstrzymane zostaje przyjmowanie darów oraz świadczenie usług kserowania i wydruku oraz udostępnianie komputerów

- Prosimy o korzystanie z kontaktu e-mail (biblioteka@powiat-otwocki.pl), lub telefonicznego ( 22 779 70 50) przed wizytą w bibliotece.

- Zaplanowana przez nas działalność kulturalna, która została obecnie zawieszona ulega jedynie przesunięciu i zostanie zrealizowana w terminie możliwym do jej realizacji. Wszystkie więc planowane wydarzenia, spotkania kulturalne, prelekcje i warsztaty odbędą się w innych terminach, o czym będziemy informować na naszej stronie internetowej.

- O wszelkich wprowadzanych zmianach informować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.