Dzień Ojca i Kwiat Paproci w PBP

Data: 26.06.2017 r., godz. 12.00    959
Dnia 23 czerwca nasza biblioteka zorganizowała spotkanie dla przedszkolaków, którego tematem były zwyczaje Nocy Świętojańskiej oraz przypadający w tym dniu Dzień Ojca.
W zajęciach uczestniczyły Starszaki z Przedszkola Nr 4 w Otwocku oraz grupa Dzieci z Przedszkola Serduszka z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Spotkanie nawiązywało do tradycji Nocy Świętojańskiej, święta powitania lata i czterech żywiołów: ognia, wody, słońca i księżyca. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały legendy o Nocy Świętojańskiej zatytułowanej ”Kwiat Paproci”, opowiadanej przez starszego bibliotekarza, Agnieszkę Zaleską.

Zajęcia plastyczne prowadziła Pani Maria Uryga. Dzieci wykonały wyjątkowy prezent przeznaczony dla tatusiów, w dniu ich święta - ”Świętojański robaczek”. Spotkanie sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom, a wspólnie przygotowany prezent z pewnością spodobał się tatusiom.

Dziękujemy wszystkich za aktywność na zajęciach, zarówno przedszkolakom, jak i Paniom. :)

A. Z