Tradycje Świąt Bożego Narodzenia dla przedszkolaków w PBP

Data: 08.01.2020 r., godz. 13.18    884
W miłej przedświątecznej atmosferze odbyła się wyjątkowa lekcja biblioteczna dotycząca przepięknych polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Gościliśmy na niej grupę 4 i 5 latków z Przedszkola Nr 4 w Otwocku wraz z Opiekunami.
Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały czytanych im wierszy z książki Michała Zaremby zatytułowanej „Wiersze po choinkę”.
Ciekawostki o polskich świątecznych zwyczajach zaprezentowano najmłodszym przy wykorzystaniu takich pozycji książkowych jak : „Przygotowania do świąt” oraz „Magia Świąt”, polskie zwyczaje, kolędy, opowieści.
Dzieci wykazały się znajomością tematu, podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że w ich domach panują troszkę inne zwyczaje dotyczące świąt, jednak wszystkie są prawdziwie polskie. Zaprezentowaliśmy także wystawę książek o tematyce świątecznej dla dzieci.
Podsumowaniem zajęć były barwne prace plastyczne wykonane przez dzieci, a ściśle związane z naszą przepiękną tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Pojawiły się zielone drzewka - choinki, potrawy wigilijne, elementy ozdób świątecznych, Jarmark Bożonarodzeniowy, bombki, gwiazdki itp.
Na zakończenie wspólnie złożyliśmy sobie życzenia oraz drobne upominki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, wprowadzając nas w nastrój zbliżających się świąt. Na koniec jeszcze wspólne zdjęcia z Mikołajem, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród Przedszkolaków.
Dziękujemy Wszystkim za te piękne chwile i życzymy co roku radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku.