Konferencja delegacji z Ukrainy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku „Szumsk miasto kresowe – wczoraj i dziś”.

Data: 12.11.2019 r., godz. 12.21    876
W dniu 08.11.2019r. o godzinie 16.00, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, gościła przybyłą delegację z Ukrainy z miasta Szumsk. Był to pierwszy z zaplanowanych punktów pobytu w Otwocku, przedstawicieli miasta Szumsk.
Konferencja pt. „Szumsk – miasto kresowe wczoraj i dziś”, zgromadziła bardzo dużą grupę osób złożonych zarówno z przedstawicieli władz lokalnych w osobie Pana vice Prezydenta Pawła Walo, przedstawicieli Kultury i Promocji miasta Otwock w osobie Pani naczelnik Sylwii Konopackiej – Bąk oraz Pani Dyrektor MOKTIS Małgorzacie Kupiszewskiej, Rady Senioralnej Miasta Otwocka, przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Radnych Powiatu Otwocka, Radnych Miasta Otwocka. Podczas spotkania można było wysłuchać wykładu Larissy Kolesnyk z Muzeum w Szumsku. Głos zabierał również Mer Szumska, Vladimir Pletyuk, podkreślający, że ma nadzieję na owocną współprace pomiędzy miastami. Licznie zgromadzonym gościom została zaprezentowana przez Larissę Kolesnyk historia miasta Szumsk, z którym 11 listopada 2019 roku władze miasta Otwock podpisały akt partnerstwa.
Na zakończenie spotkania Dyrektor Biblioteki, Pani Anna Bielicka wręczyła podziękowanie za wykład dla Pani Laryssy Kolesnyk a przedstawiciele Stowarzyszenia „Klub Twórczego Myślenia”, bukiet kwiatów.
Zgromadzeni goście, zostali zaproszeni na poczęstunek, sponsorowany przez Panią Reginę Oskrobę, przy którym jeszcze długo trwały rozmowy.