Warsztaty w PBP – „Akcja mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Data: 24.10.2019 r., godz. 13.21    897
23 października Instytut Książki przeprowadził w naszej placówce specjalne warsztaty dla dzieci w ramach trzeciej edycji kampanii ”Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania im książek. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa. Organizatorem Kampanii jest Instytut Książki, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W warsztatach uczestniczyły zaproszone przez nas grupy z 3 placówek oświatowych :
Przedszkola Nr 4 w Otwocku, z Zespołu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Otwocku oraz klasa zerowa ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku. Odbyły się wspaniale zorganizowane zajęcia czytelnicze, plastyczne oraz ruchowe. Było wiele atrakcji i wspaniała zabawa. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia na naszej stronie internetowej.
Na koniec każdy z uczestników otrzymał wyjątkowy prezent książkę - wyprawkę czytelniczą. Zachęcamy rodziców do przyjścia z dzieckiem do biblioteki. Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat (rok urodzenia 2013, 2014, 2015, 2016) w czasie pierwszej wizyty otrzymują wyprawkę czytelniczą oraz kartę Małego Czytelnika.