„Ścieżkami życia” z Panią Marią Kościuszko.

Data: 21.10.2019 r., godz. 12.41    943
W dniu 17.10.2019r., w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku odbyło się spotkanie autorskie otwockiej Poetki, Pani Marii Kościuszko. Okazją do organizacji tego wydarzania, było wydanie przez autorkę tomiku poezji pt. „Ścieżkami życia”.
Cóż, można napisać suche fakty , że licznie przybyli goście, że wspaniała atmosfera, ale tak naprawdę takie opisanie nie oddałoby prawdziwej atmosfery tego wieczorku poetyckiego.
Sam początek dość standardowy Pani Maria opowiadała o sobie i swoim życiu, o pracy w zawodzie nauczyciela na Borowej, ale później kiedy zaczęła czytać swoje pełne nostalgii wiersze, świat otaczający nas zgromadzonych przybrał inny wymiar. Śmiem twierdzić, że kroczyliśmy „Ścieżkami życia” poetki.
Do czytania utworów poetki włączyli się kolejni uczestnicy spotkania. Poznaliśmy dzięki temu nie tylko wiersze pełne nostalgii ,ale też pełne humoru. Co ciekawe, w grupie przybyłych było też dużo osób młodych, nie tylko z Otwocka, które dzięki Pani Marii pokochały poezję.
Wieczór był piękny i bardzo wzruszający zarówno dla Pani Marii Kościuszko jak i dla wszystkich (licznych) uczestników. Warto zapoznać się z tomikiem „Ścieżkami życia” (dostępnym niebawem w PBP w Otwocku), choćby po to żeby na chwilę zatrzymać się w tym naszm codziennym pędzie i popatrzeć na świat oczami poetki.
Oczywiście na koniec spotkania nie zabrakło podziękowań dla Pani Marii Kościuszko oraz dla Pani Dyrektor biblioteki Pani Anny Bielickiej. Na wszystkich gości czekał też słodki poczęstunek.
Na koniec, pragnę dodać, że ten wieczorek poetycki zapoczątkował serię spotkań poetyckich. Tym samym prosimy bacznie obserwować naszą stronę oraz FB.