Szkolenie bibliotekarzy powiatu otwockiego zorganizowane przez PBP.

Data: 21.10.2019 r., godz. 12.11    869
W dniach 8 - 9 października w ramach otrzymanej dotacji z MKiDN nasza placówka zorganizowała kolejne już szkolenie dla bibliotekarzy powiatu otwockiego, które odbyło się w siedzibie PMDK w Otwocku.
Szkolenie prowadziła dr Wanda Matras - Mastalerz, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Bioenergoterapeutycznego.
Czwarta ostatnia część cyklu szkoleń pt. „Książka w międzypokoleniowej transmisji wartości „ poświęcona była literaturze dla seniorów. Zagadnienia omawiane na szkoleniu dotyczyły między innymi międzypokoleniowej transmisji wartości oraz metod stymulacji pamięci i rozwoju intelektu w wieku dojrzałym. Celem szkolenia było poszerzanie wiedzy bibliotekarzy oraz zdobywanie nowych umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań z czytelnikami na temat książki.
Po zakończonym szkoleniu Dyrektor Biblioteki Anna Bielicka podsumowała szkolenia, w których uczestniczyła tak duża grupa bibliotekarzy powiatu otwockiego, podziękowała w imieniu własnym i Bibliotekarzy prowadzącej Pani Wandzie Matras - Mastalerz za cały cykl bardzo owocnych szkoleń wręczając bukiet kwiatów,
a rozdając zaświadczenia gratulowała wszystkim uczestniczącym w nich bibliotekarzom wytrwałości. Uczestnicy szkolenia dziękowali zarówno Prowadzącej jak i Organizatorom za możliwość uczestnictwa w bezpłatnych, ale bardzo ciekawych szkoleniach . Podziękowano również Dyrekcji jak i pracownikom PMDK za pomoc w organizacji szkolenia.