Weekend Seniora 28/29.09.2019r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku.

Data: 14.10.2019 r., godz. 12.50    822
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, przystąpiła w tym roku do akcji „60+Kultura” , organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wzorem lat ubiegłych, w pierwszy weekend jesieni, w dniach 27-29 września 2019r., seniorzy mogli za darmowo (lub za bardzo symboliczną opłatą), skorzystać z bogatej oferty miejsc kultury i sztuki w całym kraju. W ten weekend seniorzy mogli odwiedzić teatry, muzea, galerie, filharmonie oraz biblioteki.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, zorganizowała dla seniorów bezpłatne zwiedzanie (w siedzibie biblioteki), wystawy p.t. „Utracone marzenia”, poświęconej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Licznie przybyli seniorzy (około 60 osób), z zainteresowaniem oglądało fotogramy i eksponaty. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyła prelekcja przeprowadzona przez kustosza Biblioteki Powiatowej. Wywiązała się też ciekawa dyskusja, bowiem niektórzy ze zwiedzających, sami jeszcze pamiętali te tragiczne wydarzenia roku 1939. Oczywiście nie zabrakło dla naszych seniorów słodkiego poczęstunku oraz kawy i herbaty.
Akcję uznać należy jako bardzo udaną i zapewne nie jednorazową.