Wakacyjna wycieczka do biblioteki

Data: 18.07.2019 r., godz. 08.25    867
Pod hasłem „Zalety czytania książek” odbyły się w piątek, 12 lipca zajęcia biblioteczne z udziałem wyjątkowych gości – uczniów Szkół Podstawowych Półkolonii zorganizowanej przy MGOK w Karczewie, wraz z ich opiekunami.
Po raz kolejny już, współpracująca z nami Bibliotekarka, Pani Ewa Kardasiewicz, zorganizowała grupę, tym razem dzieci wakacyjnych z MGOK w Karczewie, którzy gościli w PBP.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, promowanie czytelnictwa, a
przede wszystkich wskazanie na szereg korzyści wynikających z czytania książek.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchali czytanej im książki „O dzieciach,które kochają książki” Petera Carnavasa. To wzruszająca opowieść o dobroczynnej mocy książki. Stała się ona inspiracją do ciekawych rozmów i dyskusji na temat zalet czytania książek.
Podopieczni MGDK w Karczewie dowiedzieli się, że książki to źródło wiedzy, a także sposób na relaks i rozrywkę. Jednocześnie mogą sprawić przyjemność, a do tego jeszcze edukować.
Jest jeszcze szereg innych korzyści wynikających z czytania książek, takich jak : rozbudzenie wyobraźni, poszerzenie słownictwa, poprawia skupienia i koncentracji oraz pamięci. Do zajęć wykorzystano również książkę zatytułowaną „ Najwyższa na świecie wieża z książek ” Rocio Bonilla. Jest to opwieść o magii czytania, o tym, że dzięki książkom trafimy do miejsc, których nie znamy, i możemy zrobić rzeczy, o których marzyliśmy.
Spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej atmosferze. Dziękujemy za odwiedziny i aktywność na zajęciach, zarówno dzieciom , jak i ich Opiekunom, życzymy udanych, bezpiecznych wakacji.