„ Kto czyta książki będzie radosny...” cytat z wypowiedzi przedszkolaka

Data: 27.06.2019 r., godz. 14.23    986
Po raz kolejny najmłodsza grupa z sąsiadującego z nami Przedszkola Nr 4 w Otwocku, odwiedziła naszą placówkę. Cieszymy się, że wyjątkowo przypadł do gustu maluchom nasz kącik dziecięcy.
Wiadomo, że młody czytelnik to dla nas jeden z najważniejszych odbiorców.
Przeprowadzone przez nas w ciągu roku zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych. Myślę, że cel udało nam się zrealizować, co widać na zdjęciach.
Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w różnego rodzaju spotkaniach w ciągu całego roku przedszkolnego. Słuchały fragmentów czytanych im książek, chętnie przystępowały do zajęć kulturalno - edukacyjnych w różnych formach oraz zajęciach plastycznych. Był teatrzyk Kamishibai, zajęcia o emocjach, zawodach związanych z książką i szereg zajęć upowszechniających czytelnictwo. Zajęcia miały też na celu wdrażanie przedszkolaków do właściwego dbania o estetyczny wygląd książek, ale przede wszystkim wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Zaprezentowaliśmy dzieciom ciekawe zalecane książeczki z działu dziecięcego, który ze szczególną starannością uzupełniamy.
Po zajęciach każde z przedszkolaków otrzymało w prezencie upominek, książeczkę do wspólnego czytania z rodzicami zatytułowaną „Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie”.
Dziękujemy przedszkolakom i Paniom za aktywność i zaangażowanie na spotkaniach w ciągu całego roku przedszkolnego i życzymy bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji i urlopów.