Zostałam pisarką – bo nie chciałam być rusałką….

Data: 19.06.2019 r., godz. 11.07    1015
Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Otwocku w dniu 6 czerwca 2019 r. gościła w swoich progach, znaną i lubianą pisarkę Panią Katarzynę Enerlich.
Zanim Katarzyna Enerlich została pisarką, studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Wydział Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji w Urzędzie Miasta. Skąd zatem rusałka? A rusałka stąd, że w dziale promocji w Urzędzie Miasta, na wszelkiego rodzaju targi turystyczne, Katarzyna Enerlich występowała w takim przebraniu. Jednak kariera zawodowa na posadzie urzędnika nie była jej pisana, obecnie jest twórcą niezależnym piszącym wspaniałe, pełne ciepła i promujące region mazurski książki.
W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Jej debiut pisarski to książka z roku 2009 „Prowincja pełna marzeń”. Co ciekawe, spotkanie w PBP w Otwocku, zbiegło się w dziesiątą rocznicę wydania pierwszej książki autorki.
Pisarka posiada doświadczenie dziennikarskie. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem Pojezierza.
Spotkanie pokazało nam jak ciepłą i interesującą osobą jest Pani Katarzyna. W jej opowieściach nie brakowało anegdot z jej życia prywatnego, wprowadziła nas w historię jej rodziny i jej rodzinnych mrągowskich stron. Kolejną niespodzianką, jaką autorka przygotowała dla zgromadzonych gości, były warsztaty z jogi i zdrowego żywienia,
Na koniec spotkania nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla autorki za wspaniałe spotkanie. A na koniec nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wydarzenie uważamy za bardzo udanie i serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia naszej strony oraz fan page na FB, bo w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku wiele ciekawych rzeczy się dzieje i tym samym zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzin naszych progów.