„Odjazdowa Karawana Opowieści”- Odjazdowy Bibliotekarz w Pałacu

Data: 04.06.2019 r., godz. 12.30    1026
II edycja „Odjazdowego Bibliotekarza”, organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku , odbyła się pod tytułem „Odjazdowa Karawana Opowieści”, w przepięknej scenerii Muzeum Wnętrz w Pałacu w Otwocku Wielkim.
Start był o godzinie 11.00 z spod siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku. Nasi czytelnicy i przyjaciele nie zawiedli! Liczna grupa na starcie otrzymała plakietki i identyfikatory rajdu i przy eskorcie otwockiej Policji, peleton ruszył w stronę mety, czyli do Muzeum Wnętrz w Pałacu w Otwocku Wielki. Na mecie na uczestników czekało wiele atrakcji.
Na spragnionych i głodnych, czekał napój miętowo-cytrusowy, grill z kiełbaskami, kaszanką, kurczakami oraz smalczykiem i ogóreczkami kiszonymi. Nie zabrakło też ciast.
Oczywiście nie samym jedzeniem człowiek żyje! Nie obyło się bez licznych atrakcji duchowych , m.in. warsztaty czerpania papieru, konkursy i quizy dla dzieci oraz kluczowe wydarzenie „Karawana Opowieści „ Szymona Góralczyka, która wprowadziła wszystkich w baśniowy świat. Zarówno dzieci jak i dorośli byli zauroczeni opowieściami.
Wszystko to odbyło się dzięki Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku, Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna (warsztaty czerpania papieru), Gminnej Bibliotece Publicznej w Sobieniach-Jeziorach (smalczyk ogóreczki i wspaniałe ciasta), Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielki (udostępnienie terenu oraz darmowe zwiedzanie wnętrz Pałacu) oraz Szymonowi Góralczykowi za snucie wspaniałych opowieści. Szczególnie dziękujemy sponsorom: właścicielom sklepu drobiowego nr 49/50 na Bazarze Głównym w Otwocku przy ul. Batorego, Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Nadbrzeż oraz wszystkim naszym wspaniałym czytelnikom i przyjaciołom.
Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” to świetna promocja czytelnictwa ukazująca, że do czytania książek można zachęcać nie tylko stacjonarnie w budynkach Bibliotek, ale również aktywnie, rodzinnie na świeżym powietrzu. Na koniec jeszcze jedna dygresja, 1 czerwiec to również Dzień Dziecka, także data rajdu idealnie skomponowała się tym świętem, co widać było po licznie przybyłych najmłodszych uczestnikach.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!