Podsumowanie „ Tygodnia bibliotek” w PBP

Data: 27.05.2019 r., godz. 12.30    1007
Nasza biblioteka aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest podkreślenie roli czytania i zainteresowania książką, a także promocja bibliotek. W ciągu tygodnia zorganizowaliśmy ciekawe wydarzenia kulturalne.
W ciągu tygodnia zorganizowaliśmy ciekawe wydarzenia kulturalne.
15 maja nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy z okazji 200 lecia urodzin wybitnego, polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.
Miłą niespodzianką był przyjazd Starosty, Cezarego Łukaszewskiego, który złożył z okazji Dnia Bibliotekarza życzenia dla całego środowiska Bibliotekarskiego Powiatu Otwockiego, a także wręczył kwiaty i upominki wszystkim Dyrektorom Bibliotek Publicznych Powiatu Otwockiego.
Ponadto nasza placówka przygotowała szereg atrakcji dla najmłodszych t.j.: zabawy z książką, zgadywanki, zajęcia edukacyjne oraz czytelniczo - plastyczne.
Do Biblioteki zaprosiliśmy przedszkolaki z pobliskich Przedszkoli: z Przedszkola Nr 4, oraz z Przedszkola „Sówka Mądra Główka”.
Dla grupy najmłodszej zaproponowaliśmy teatrzyk japoński kamishibai, czyli po polsku „Papierowy Teatr”, teatr obrazkowy. Maluchy z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały spektakl „Czerwony Kapturek”. Zadaniem „Starszaków” było natomiast wykonanie własnej ilustracji do czytanej im wspaniałej książki, zatytułowanej „O dzieciach , które kochają książki” Petera Carnavasa.
Podczas zajęć przedszkolaki poznały, także nazwy zawodów związanych z „Pracownikami książki”, takie jak bibliotekarz, drukarz, introligator, ilustrator, wydawca, a także i te mniej znane : antykwariusz, introligator itp.
Dzieci z Przedszkola „Sówka Mądra Główka” pracowały z książką „Kolorowy potwór”, wyjątkową pozycją, która w sposób przystępny wprowadziła najmłodszych w świat emocji. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały czytanej im niezwykłej książki Anny Allenas, a następnie w formie zabawy określały swoje emocje. Zadaniem było przedstawienie wylosowanej emocji mimiką tak, aby grupa mogła je odgadnąć. Zadanie polegało na wyrażeniu emocji w formie plastycznej.
Dzieci wyszły z zajęć prowadzonych w bibliotece zadowolone, radosne, z książeczkami oraz zakładkami do książek.
Podsumowując, tegoroczny tydzień bibliotek uważamy za owocny. Dziękujemy wszystkim, którzy w nim uczestniczyli i już zapraszamy na kolejny za rok.:)