Poznajemy emocje - zajęcia dla przedszkolaków w PBP

Data: 24.04.2019 r., godz. 16.00    1062
W ramach współpracy z Przedszkolem Nr 4 w Otwocku, 16 kwietnia przeprowadziliśmy dla grypy starszaków specjalne zajęcia dotyczące emocji.
Celem zajęć było tym razem, rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie podstawowych uczuć i emocji, takich jak : radość, smutek, złość, zazdrość, gniew, lęk, wstyd, a w szczególności poznawanie sposobu radzenia sobie z nimi. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć stała się książka „Kolorowy potwór”, to wyjątkowa pozycja, która w sposób przystępny wprowadza najmłodszych w świat emocji. Książka ma niezwykły potencjał warsztatowy, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po nią nauczycieli i rodziców.
Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały czytanej im wspaniałej książki Anny Allenas, a następnie w formie zabawy określały swoje emocje.
Kolejnym zadaniem maluchów było wyrażanie emocji w formie plastycznej, przedszkolaki rysowały swoje własne potwory. Bardzo przypadła im też do gustu zabawa, w której losowały karteczki z nazwą emocji. Zadaniem dziecka było przedstawienie wylosowanej emocji mimiką tak, aby grupa przedszkolna je odgadła. Dzieci chętnie rozpoznawały i nazywały swoje uczucia. Pod koniec zajęć starszaki wyraziły z kolei swoje emocje wrzucając do słoja karteczkę wybranego koloru, określając jednocześnie stan swoich uczuć po zajęciach bibliotecznych. Przeważały kolory zielone określające spokój, oraz żółte określające radość. Dziękujemy dzieciom i Paniom za aktywność i zaangażowanie podczas zajęć.
Przedszkolaki wyszły z biblioteki w doskonałym nastroju, radosne, zadowolone i szczęśliwe, a za wspaniałą pracę otrzymały słodkości i zakładki do książek. Zapraszamy ponownie !