Zwierszyki – wystawa kaligramów Barbary Galińskiej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 08.03.2019 r., godz. 10.00    1058
Dzięki uprzejmości, Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, miała możliwość zrobienia wystawy prac, Pani Barbary Galińskiej pt. Zwierszyki, czyli wiersze Jana Brzechwy i nie tylko.
Dwanaście wspaniałych prac zawisło na ścianach i cieszyło oko zwiedzających. Licznie przybyłe grupy dzieci i młodzieży przez tydzień mogły rozszyfrowywać zaklęte w obrazach wierszyki z cyklu „ZOO” Jana Brzechwy.
Największą niespodzianką było jednak spotkanie, a właściwie rodzaj warsztatów, z samą twórczynią tej skomplikowanej sztuki kaligrafii, Panią Barbarą Galińską, które odbyło się 04.03.2019r.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z otwockiej Szkoły Podstawowej nr 2.
Pani Barbara Galińska oprowadziła uczestników po swojej wystawie, zachęcając do odczytania ukrytych w rysunkach wierszy.
Kolejnym etapem była opowieść o sztuce kaligrafii, prezentacja narzędzi jakim posługuje się Pani Barbara w swojej codziennej pracy oraz pokaz umiejętności. Dzieci również zostały włączone, wykonywały samodzielnie swoje pierwsze kaligramy.
Każde dziecko, uczestniczące w spotkaniu, zostało obdarowane przez autorkę wykonanym przez nią kaligramem z swoim imieniem lub napisem na ręce.
Na koniec nie obyło się bez podziękowań i wręczenia bukietu kwiatów dla Pani Barbary Galińskiej, a dla dzieci upominek w postaci zakładki do książek.