Promujemy i wspieramy rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych

Data: 22.02.2019 r., godz. 11.30    924
Powstały niedawno w naszej bibliotece kącik dziecięcy, to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, przeznaczone do kontaktu z książką przez naszych najmłodszych czytelników.
Młodzi czytelnicy czują się w naszej bibliotece wręcz komfortowo. Miejsce jest dopasowane do ich potrzeb. Cieszy się ono wyjątkowo dużym powodzeniem. Zapraszamy chętnych rodziców do odwiedzin naszej placówki. Na zdjęciu tata z małym Marcelkiem, naszym nowo zapisanym czytelnikiem, który właśnie rozpoczął swoją przygodę z książką. Czas spędzony z dzieckiem
z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu, nawyk czytania nie zniknie, a wręcz przeciwnie zostanie przekazany innym. Zachęcamy też pozostałych rodziców do odwiedzin naszej placówki
ze swoimi pociechami i skorzystania z naszej bogatej oferty książkowej, przeznaczonej dla najmłodszych. Czeka na nich wiele ciekawych, bogato ilustrowanych tytułów książek dziecięcych, zarówno tych wprowadzających dzieci w świat baśni i bajek, jaki i książki interaktywne.
W swojej ofercie posiadamy, także książeczki dla dzieci od 0 do 3 lat. Myślę, że każdy znajdzie dla maluszka coś wartościowego. Książki mają sprawić przyjemność, a do tego jeszcze edukować.
Księgozbiór jest starannie dobrany, uzupełniany i poszerzany o zalecane nowości wydawnicze.
Nam zależy na kształtowaniu nawyku sięgania po książkę od najmłodszych lat.
Na tym etapie rozwoju dziecko jeszcze chętnie wybiera kontakt z rodzicem niż smartfonem.
Udowodniono, że czytanie dziecku przez rodziców wzmacnia rodzinne więzy, dostarcza właściwych wzorców, wychowuje przyszłego aktywnego, myślącego człowieka.

Zaleska Agnieszka